Skip to content

Dataroid ve Intertech finans sektörü için güçlerini birleştirdi

İstanbul, Türkiye

11 Ekim 2021

intertech dataroid iş birliği basın bülteni

Türkiye’nin en hızlı büyüyen etkileşim yönetimi ve büyük veri analitiği platformu Dataroid ve Türkiye’nin önde gelen finans kuruluşlarının teknoloji ihtiyaçlarını karşılamak üzere yenilikçi çözüm ve hizmetler sunan Intertech stratejik iş birliği yaptıklarını duyurdu.

Söz konusu iş birliği kapsamında Intertech müşterisi olan banka ve finansal kuruluşlar, dijital kanallarında gerçekleşen müşteri etkileşim ve deneyimini anlık olarak ölçmek, büyük veriye dayalı analizler yapmak ve gerçek zamanlı aksiyonlar almak amacıyla Dataroid platformundan yararlanabilecek.

Böylece, Intertech dijital bankacılık ve ödeme sistemleri sektöründeki yetkinliklerini geliştirme hedefini gerçekleştirirken, Dataroid de finans sektörü şirketlerinin pazarlama, ürün yöneticilerine ve teknoloji ekiplerine tek bir platform üzerinden müşteri etkileşimini analiz ederek yönetme olanağı sunacak.

Dataroid aracılığıyla Intertech müşterilerinin, kendi müşterileriyle etkileşimlerini analiz etmelerine aracılık etmekten memnuniyet duyduklarını ifade eden Intertech CEO’su Ömer Uyar şöyle konuştu; “Bankacılık sektöründe çok önemli bir hizmet dağıtım kanalı durumuna gelen dijital bankacılık, beraberinde finansal teknoloji şirketlerinin sahip olduğu teknolojinin değerinin de anlaşılmasına yardımcı oldu. Pandeminin de etkisiyle dijital müşteri sayısında büyük artış yaşayan bankalar için müşterileriyle sahip oldukları tüm temas noktalarında güvenli ve mükemmel müşteri deneyimi yaratmak en önemli konulardan biri haline geldi. Intertech ve Dataroid çözümlerini birleştirerek bu alanda, sektöre güç kazandıracak bir yenilikle müşterilerimizin ihtiyaçlarına destek olabilmekten çok mutluyuz.30 yılı aşkın tecrübemizle bir finansal kurumun dijital alanda ihtiyaç duyabileceği tüm ürün ve hizmetleri, ekosistemimize dahil ettiğimiz iş ortaklıklarımızla Intertech olarak uçtan uca sağlamanın heyecanını yaşıyoruz.”

omer uyar fatih isbecer intertech dataroid is ortakligi

Dataroid Kurucusu ve CEO’su Fatih İşbecer ise iş ortaklığı kapsamında şunları söyledi; “Günümüzde bankalar için dijital teknolojileri ve analitik yöntemleri, yenilikçi bir bakış açısıyla kullanmak, etkili ve kusursuz bir müşteri deneyimi yaratmak için vazgeçilmez unsurlardan biri haline geldi. Bankacılık sektörü için büyük veriyi işleme bakımından son derece kapsamlı bir ürün olan Dataroid, ürün ve teknoloji ekiplerine tek bir platform üzerinden yapay zekâ desteğiyle uygulama performans yönetimi ve etkileşim yönetimi imkânı sunuyor. Bu sayede, kullanıcıların dijital kanallarda tutundurulmasına, doğru iletişim yöntemleriyle yönlendirilmesine ve anlık kullanıcı yolculukları tasarlanmasına olanak tanınıyor. Finans sektöründe en yeni teknolojileri kullanarak, üstün kalitede çözüm ve hizmetler sunan Intertech ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile bankaların müşteri deneyimini güçlendirmek üzere katkı sağlayacak olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu iş birliği ile Türkiye’nin önde gelen bankalarının ihtiyaçlarını karşılayarak büyümeye devam etmeyi hedefliyoruz.”

Finansal teknolojiler, e-ticaret, hava yolları gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren birçok büyük ve orta ölçekli şirket ve start-uplar tarafından kullanılan Dataroid, 40 milyondan fazla kullanıcının dijital deneyimini şekillendiriyor.

Dataroid Hakkında

Dataroid, şirketlerin farklı kanallarda gerçekleşen müşteri etkileşimi ve deneyimini ölçerek, büyük veriye dayalı analizler yapma ve gerçek zamanlı aksiyon alma imkanı tanıyan bir etkileşim yönetimi ve büyük veri analitiği platformudur.

Zenginleştirilmiş tekil müşteri verisi, davranışsal analitik, uygulama performans yönetimi ve veri modelleme gibi özellikleri tek bir platformda buluşturan Dataroid, pazarlama, ürün ve teknoloji ekiplerinin uçtan uca müşteri iç görüsü elde etmesine olanak sunuyor.

Finansal teknolojiler, hava yolları, e-ticaret gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren birçok büyük ve orta ölçekli şirket tarafından kullanılan Dataroid, 40 milyondan fazla kullanıcının dijital deneyimini şekillendiriyor.

Intertech Hakkında

Intertech, finans sektörünün ihtiyaç duyduğu Bilgi Teknolojileri hizmetlerini sunmak amacıyla 1987 yılında kurulmuştur. Bugün Intertech, finans ve bankacılık sektörüne yönelik geliştirdiği yenilikçi çözümlerle, Türkiye’de ve dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri arasında yerini almıştır.

Intertech, 30 yılı aşkın tecrübesi ve alanında uzmanlaşmış 1200’ün üzerindeki teknik kadrosuyla ürettiği 100’den fazla ürünü, başta Türkiye olmak üzere, Avrupa ve MEA bölgesindeki 12 ayrı ülkede 50’tan fazla finansal kurumda kullanılmaktadır. Ayrıca Intertech, Nisan 2013’ten bu yana Gartner Vendor List’te yer almaktadır. Bir finansal kurumun ihtiyaç duyabileceği tüm ürün ve hizmetler, Intertech tarafından uçtan uca tek başına sağlanabilmektedir.

Bir finansal kurumun ihtiyaç duyabileceği tüm ürün ve hizmetleri uçtan uca tek başına karşılayabilen inter-Vision platformu, “finansal uygulamalar” ürünlerinin yanında “müşteri ilişkileri yönetimi”, “iş süreçleri yönetimi”, “veri madenciliği ve iş zekası” ve “dijital kanallar” , “altyapı yönetimi”, “ödeme sistemleri” ana grupları altında birbiriyle entegre çalışan veya platformdan tamamen bağımsız olarak kullanılabilecek ürünlerden oluşmaktadır.

Çeyrek asırdan uzun bir süredir müşterilerine, onların ihtiyaç ve taleplerini doğru ve eksiksiz anlayıp, katma değer yaratacak BT çözüm ve hizmetlerini, en yeni teknolojileri kullanarak, rekabet avantajı sağlayarak, üstün hız, kalite ve düşük maliyet ile sunmayı kendisine ilke edinmiştir. Büyük ve köklü bir aile olmanın verdiği güçle, daha yeni ve inovatif projelere imza atmaya hazırlanan Intertech’in asıl hedefi, uluslararası pazarda çözüm ve hizmet üreten BT firmaları arasında yükselen pozisyonunu korurken, benzerleri ve takipçileri arasında fark yaratmaya devam ederek zirvedeki yerini almaktır.

Media Contact

For press inquiries contact us at

Press Kit

Follow us

Drive your digital growth